Bežný verzus profesionálny generátor ozónu alebo podľa čoho si vybrať?

dezinfekcia vzduchu ozónom

Dnešná doba, keď je slovo vírus najdesivejším pojmom a dezinfekcia zaujala post jedinej spásy prišla i na vás ako na mnohých iných, nutkavá potreba zadovážiť si plošnú a efektívnu ochranu prostredia v podobe ozón generátora.

A keďže sme ľudia moderní prvé, čo po tomto pevnom rozhodnutí urobíme je, že naštartujeme inteligentné zariadenia a spýtame sa uja Googla. Ten nás ako obyčajne, nešetrí a obrazovku zaplavia desiatky generátorov ozónu od výmyslu sveta dychtivo čakajúce na náš klik.

Stačí letmý pohľad a hneď vidno, že jedno zariadenie je i dvojnásobne drahšie ako druhé. Na um hneď zíde otázka aký je medzi nimi rozdiel a podľa čoho si z toho kvanta vybrať. Nižšie sa pokúsime zodpovedať tieto otázky

Aký je rozdiel medzi bežným a profesionálnym generátorom ozónu?

Odpoveď na našu prvú otázku je výkon a technické prevedenie. Výkon je u generátorov udávaný v hmotnosti vyprodukovaného ozónu na jednotku času. Lacnejšie ozón generátory majú, nečakane, nižší výkon a teda potrebujú na vyčistenie priestoru aj 3x viac času ako drahšie generátory.

Pri technickom prevedení sa bavíme hlavne o chladení. Drahšie ozón generátory disponujú takzvaným externým chladením vďaka čomu môžu pracovať dlhšiu dobu bez prehriatia, ktoré vedie k opotrebovaniu a systematickému ničeniu dvnútorných komponent.

Podľa čoho si vybrať?

Odpovedať na otázku otázkou je obecne neslávny prístup, no tu žiaľ nemožno inak. Podľa čoho si mám vybrať? Odpoveď je kde a na dezinfekciu čoho chcem silu generátora a dezinfekcie ozónom aplikovať.

Pre použitie v domácnosti, hobby použitie, dezinfekciu auta, kancelárie a ďalších bežných priestorov postačí lacnejší ozón generátor. Nakoľko ide spravidla o menšie priestory splní svoju úlohu za rozumný čas aj generátor ozónu s nižším výkonom. Keďže sa nepredpokladá špeciálne dlhé používanie či používanie na dennej báze zvládne to i generátor bez externého chladenia.

Naproti tomu ak sa chystáte dezinfikovať zdravotnícke priestory, kde je ovzdušie preplnené rezistentnými patogénmi vo zvýšenej koncentrácií, kuchyne a jedálne, nakoľko sú tu obyčajne nároky na hygienu o čosi vyššie,alebo iné veľkometrážne priestory nešetrite. Investícia sa tu vyplatí hlavne kvôli výkonu. Slabší, lacnejší generátor ozónu by musel bežať celé hodiny aby ovzdušie vyčistil čo je jednak náročné, nakoľko priestor v dobe behu generátoru nemožno využívať a po dezinfekcii ešte istú dobu vetrať, a jednak sa bežný generátor bez externého chladenia rýchlo prehreje a po pár použitiach úplne zničí.

Rýchly a stručný verdikt

Ste bežný používateľ a chystáte sa dezinfikovať menšie priestory svojej domácnosti alebo auta? Potom vám postačí lacnejší ozón generátor.

Hľadáte generátor ozónu pre profesionálne použitie v priestoroch so zvýšeným rizikom, zvýšenými nárokmi na čistotu alebo o veľkej výmere? Budete teda potrebovať siahnuť hlbšie do peňaženky a zadovážiť si profesionálny generátor ozónu.

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *