Vonkajšia aktivita a zdravie vášho dieťaťa

V zime sa mnohé z koníčkov našich detí prirodzene presúvajú do tepla a deti vonku trávia menej času. Nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu nie je však výlučný problém chladných mesiacov. Ak vezmeme do úvahy počet hodín týždenne, ktoré dieťa trávi doma, či v škole, môže problém zabezpečiť mu dostatok času vonku, aby využívalo výhody čerstvého vzduchu nastať v akomkoľvek ročnom období.

Aké má pobyt na vzduchu benefity?

Existuje nespočetné množstvo zdravotných výhod detí, ktoré trávia čas hraním sa vonku, vrátane zvýšeného príjmu vitamínu D a zníženej hyperaktivity a znížením výskytu depresie. Deti majú tiež tendenciu byť vonku na slniečku a na vzduchu aktívnejšie. Preto sú veselé detské bicykle vždy skvelým darčekom pre vašu ratolesť, aby si vybila energiu tým správnym spôsobom.  Aktivita vonku totiž môže taktiež znížiť riziko detskej obezity a poskytne vášmu dieťaťu príležitosť na kreatívnu a interaktívnu hru.

Pravidelný pobyt má tendenciu okrem psychickej pohody zlepšiť aj celkové zdravie a komfort dieťaťa, pretože čerstvý vzduch čistí pľúca a zbavuje ich škodlivín, ako napríklad smog a prach. Štúdia vedcov z Cambridgeskej univerzity tiež naznačuje, že už hodina týždenne strávená vonku môže znížiť šancu na krátkozrakosť o 2 %.

Samozrejme najlepším spôsobom ako podporiť zdravie a zároveň kreativitu vášho dieťaťa je kombinácia športu, a hry na čerstvom vzduchu. Je mnoho spôsobov ako na to a jedným z tých populárnych je nákup detských odrážadiel.

Hranie sa vonku deti tiež učí k rešpektu prírody. Farby jesenného lístia, alebo rýchlosť veveričky preskakujúcej po stromoch našej pozornosti môžu uniknúť, no pre deti to môže byť rovnako pútavé ako sledovanie televízneho programu, alebo hranie sa na hernej konzole, ak im s tým pomôžeme a ukážeme im čo príroda dokáže.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *